راهبند (راه بند) به تجهیزاتی گفته می شود که به صورت افقی به یک پایه متصل می باشد و دارای یک ارتفاع از زمین که در مکان های پر تردد در مسیر ورودی ادارات, کارخانجات,پاساژ ها, مجتمع های بزرگ ,عوارضی جاده ها ,پارکینگ عمومی, کنترل ترافیک, سرقت و امور عمرانی شهری با عرض معبرهای متفاوت و طول بازو 2 الی 6 متری مورد استفاده قرار میگیرند. راهبند از دو جهت تقسیم می شوند .یکی از جهت نوع کارکرد راهبند به صورت راهبند افقی و راهبند عمودی و از جهت دیگر به صورت نوع موتور و سیستم داخلی تقسیم می شوند.

 

 

انواع راهبند :


راهبند اتوماتیک
راهبند اتوماتیک بدون نیاز به متصل شدن به زمین به راحتی بالا و پایین می شود .این کار باعث می شود تا در برخورد با تصادفات و صدمات احتمالی کاهش یابد.در این نوع راهبند اتوماتیک به محض آمدن یک وسیله نقله به حالت افقی در می آید و بعد از عبور نیز پایین می اید.


راهبند پارکینگ
در قدیم برای کنترل عبور و مرور در پارکینگ ها از زنجیر و معابر پلاستیکی استفاده می شده است.اما امروزه از راهبند های پارکینگ برای پارکینگ های بزرگ استفاده می شود.انتخاب راهبند پارکینگ بستگی به نوع پارکینگ و بودجه می تواند متغییر باشد.


راهبند ستونی
راهبند ستونی نوعی راهبند می باشد که در داخل زمین نصب می شود و برای جلوگیری از ورود و خروج از زمین بیرون می آید و مانند یک مانع عمل می کند.


راهبند بازویی
راهبند بازویی یکی از موانع پر طرفدار در سیستم های پارکینگ طبقاتی ،ادارات دولتی می باشد.سیستم راهبند بازویی از یک موتور گیربکس ساخته شده است که سرعت بازو بسته شدن بالایی دارد.


راهبند آکاردئونی
راهبند آکاردئونی مانند راهبند ای دیگر دارای یک بازوی افقی نمی باشد این بازو به شکل آکاردئون باز و بسته می شود. بدنه آن معمولا از ورق آهن می باشد و در حالت امن تری دارای چشمی مادون قرمز می باشد.

راهبند بازوشکسته
این نوع از راهبند مانند راهبند بازویی است با این تفاوت که در زمان باز شدن ارتفاع کمتری اشغال می کند و برای مکان هایی با ارتفاع سقف کوتاه مناسب است.

نظر دادن

K2_FORM_REQ

زندگی به فرمان شما

         ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید