این سیستم جهت درب پارکینگها و منازل و... و یا هر جای دیگر که درب آن توسط لولا باز و بسته می شوند، طراحی و ساخته شده است و در نصب و راه اندازی آن هیچ نیازی به تغییر درب موجود ساختمـان نبـوده و در وضعیت فعلی درب، نصب می شود. این سیستم به صورت کنتـرل از راه دور هدایت شده و به تعداد واحدها، ریموت کنترل از راه دور ارائه می گردد.


پک کامل آنها شامل دو عدد جک ، جعبه کنترل ، دو عدد ریموت کنترل ، چشم الکترونیک و اتصالات لازم می باشد.در زمـان قطع برق به وسیله کلید اضطراری یا خلاص کن، جک ها آزاد شده و درب ها به آسانی باز و بسته ( بدون ریموت کنترل) می شوند . در صورت نیاز می توان با نصب باطری شارژری Back Up و یا UPS ( بسته به نوع جک ) انـرژی الکتریکی دستگاه را تامین نمود. در این رابطه سیستم های تامین انـرژی الکتریکی خورشیدی نیز وجود دارد که می توان به مجموعه اضافه گردد .


مزایای درب های اتوماتیک پارکینگی بازویی(لولایی) 


امنیت دربهای مراکز نظامی و مکانهای خاص مانند درب های اتوماتیک آزمایشگاهها و انبارها
مصرف انرژی مانند دربهای اتوماتیک هتلها، درب های اتوماتیک فروشگاهها.
از نظر بهداشتی کاربرد در اتاق عمل و برخی آزمایشگاه ها .
سرعت بخشیدن بالا به کار مانند درب های اتوماتیک مکان های صنعتی .
از نظر رفاه تبدیل درب های معمولی به دربهای اتوماتیک پارکینگ منازل، درب های اتوماتیک بیمارستانها و غیره....
جایگزین نیروی انسانی بدون پیاده شدن از خودرو جهت بازکردن دستی درب پارکینگ


انواع سیستم های درب اتوماتیک پارکینگی بازویی(لولایی)


سیستم های درب اتوماتیک به سه دسته تقسیم مي شوند كه عبارتند از :


1- پنوماتيك
درب بازكن هاي پنوماتيك با فشار باد و با استفاده از لوله كشي مناسب از قسمت كمپرسور به بازوئي كار مي كننند. اين نوع درب بازكن حداقل هر 3 ماه نياز به بازديد و سرويس دارد. چنانچه به هر دليلي لوله هاي انتقال باد سوراخ شود ، بازوئي هاي آن آزاد شده و درب باز خواهد شد كه از نظر امنيتي مشكلات زيادي را بوجود مي آورد. اصولا استفاده از اين نوع سيستم ديگر رايج نمی باشد.


2- هيدروليكي
همانطور كه از نام اين نوع سيستم ها پيداست، نيروي حركت درب توسط روغن منتقل مي شود. نيروي درب بازكن هاي هيدروليكي بالا بوده و مناسب درب هاي با وزن زياد است. استفاده از آنها بيشتر در واحدهاي صنعتي مشاهده مي شود كه از درب هاي بزرگ و سنگين استفاده می کنند .


3- الکترومکانیک
اين نوع درب های اتوماتیک داراي سيستمهاي بسيار ساده اي مي باشند ، ولي كارائي آنها بسيار زياد است. موتور اين نوع درب های اتوماتیک با استفاده از گيربكس تعبيه شده در آنها عمل باز كردن و بستن درب ها را عهده دار است. استفاده از اين نوع سيستم ها در جهان بسيار شايع بوده و نياز به سرويس پياپي ندارد.


سیستم مورد استفاده در درب های اتوماتیک پارکینگی دولنگه


درب های اتوماتیک شرکت دولنگه از نوع درب های اتوماتیک الکترومکانیک است که نحوه کار این جک ها ( بازو ها ) به صورت تغییر طول بازو می باشد .این جک ها برای شرایط مختلف اعم از وزن و عرض و طول درب بسته به نیاز توسط کارشناس پیشنهاد می شود.


قسمتهای مختلف یک پکیج کامل درب اتوماتیک پارکینگی


1. مرکز کنترل (تابلوی فرمان)
جعبه ای است که نقش تابلوی فرمان را دارد و فرمان لازم برای باز و بسته کردن درب را از طریق بازو های ( شاسی ها - جک ها ) متصل به آن می دهد . سیستم فرمان رادیویی که کاربر از طریق ریموت کنترل ارسال می کند در قسمت گیرنده رادیویی خود دریافت و فرمان لازم را به موتورهای الکتریکی می دهد و درب ها شروع به بازشدن می کند .


2. مولد نیروی حرکتی از قبیل جک ، بازوها و موتور


3. چشمی ها یا چراغ های مادون قرمز
چشمی ها شامل فرستنده و گیرنده مادون قرمزی هستند و برای اطمینان از عدم وجود شخص یا وسیله ی نقلیه در هنگام بستن درب استفاده می شوند.


4. فلاشر ها
یک لامپ چشمک زن نارنجی است که بر روی درب اتوماتیک نصب می شود تا عابرین را از وضعیت فعلی درب آگاه سازد . بطوریکه وقتی درب در حال باز شدن است بصورت ممتد چشمک می زند و در بعضی مدلها بصورت ثابت روشن می ماند و بعد از بسته شدن درب خاموش می شود.


5. ریموت کنترل ( کنترل از راه دور)
ریموت کنترل به معنی کنترل از راه دور بوده و در سیستم درب اتوماتیک با استفاده از ریموت کنترل می توان درب اتوماتیک را از راه دور باز یا بسته نمود برای این منظور قسمت گیرنده در داخل مرکز کنترل درب اتوماتیک نصب می گردد .


6. پایه ها


اهمیت بالای قفل برقی و قفل مکانیکی در سیستم درب اتوماتیک


با توجه به اینکه درب های اتوماتیک معمولا از لحاظ حفاظتی و حراستی مهم هستند برای جلوگیری از بازکردن درب توسط افراد ناشناس که ریموت کنترل ندارند از قفل برقی استفاده می شود.


جک مورد استفاده جهت نصب در درب اتوماتیک پارکینگی


در مکانیزم ابداعی توسط گروه دولنگه از جک پارکینگی Calypso استفاده شده است که دارای مشخصات ذیل می باشد :

 • عرض یک لنگه تا3 متر
 • وزن یک لنگه تا 400 کیلوگرم
 • ضد آب
 • پشتیبانی از قفل برقی
 • دارای 2 عدد ریموت
 • فول آپشن Full option
 • کاملا دیجیتالی
 • بی صدا و کاملا روان
 • دارای یک صفحه LCD جهت برنامه ریزی و معرفی
 • دارای آنتن کراش با برد بسیار بالا
 • دارای ترمز جک به هنگام باز و بسته شدن (هم با ریموت هم با فتوسل)
 • دارای سیستم هوشمند برای میزان فشار (اگر شیء یا کودکی پشت درب مانده باشد فشار قطع شود stop کند)
 • سیستم خلاص کن بسیار آسان و امنیتی

نظر دادن

K2_FORM_REQ

زندگی به فرمان شما

         ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید