درب های پارکینگی ریلی از وزن 300 کیلوگرم تا 5000 کیلوگرم و در ولتاژهای 24ولت، 220ولت و سه فاز موجود می باشند.این درب ها همانطور که از اسمشان پیداست به صورت کشویی، در کنار دیوار حرکت می کنند. مزیت این گونه دربها نسبت به مدل لولایی آن، کم جا بودن آنهاست و فضای کمتری از پارکینگ اشغال می کند اما معادل عرض درب، فضای جانبی نیاز دارد . درواقع به شکلی است که یک لنگه درب به صورت کشویی و بر روی ریل به سمت چپ یا راست حرکت می کند و فضای ورودی را به صورت کامل باز می کند .


کاربرد این دربها برای مکان هایی توصیه می شود که به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز باشد و اندازه ی درب به قدری بزرگ باشد که استفاده از مدلهای مشابه مقرون به صرفه نباشد. محدودیتی برای استفاده از دربهای ریلی وجود ندارد و قابلیت استفاده در پارکینگهای مسقف و روباز را دارند. معمولا باز و بسته شدن این درب کم صدا می باشد .از جمله معایبی که برای این نوع دربها می توان برشمرد داشتن فضایی معادل اندازه ی خود درب در سمت چپ یا راست آن است.
محل استفاده درب اتوماتیک ریلی

در کشور ما بیشتر از درب ریلی در مکان های صنعتی مانند کارخانه ها و انبار ها استفاده و نصب می شود . امروزه نیز استفاده از درب کشویی و درب بازکن های ریلی به دلیل کم صدا بودن و زیبایی همچنین کم جا بودن آن در مجتمع های مسکونی و تجاری نیز رو به افزایش است . از محدودیت های درب های ریلی می توان به سرعت پایین آن هنگام باز و بسته شدن درب و الزام داشتن فضایی آزاد معادل اندازه خود درب در سمت چپ و راست آن میتوان اشاره کرد . درب بازکن اتوماتیک مناسب با درب ریلی در کل تنوع خاصی ندارد و همگی به یک صورت کار می کند . معمولا موتور گیربکس را در بالا یا پایین انتهای درب قرار می دهند و به موازات چرخ و درب دنده آن ریل را روی درب نصب می کنند . حرکت چرخ دنده ریل را به حرکت در می آورد و درب به جلو و عقب حرکت خواهد کرد .


تعداد کاربران درب اتوماتیک
استاندارد تردد در روز 50 بار به عنوان تردد پایین در نظر گرفته می شود . تردد متوسط به بالا نیز مانند تردد 25 وسیله نقلیه در عرض نیم ساعت صبح و 25 مرتبه باز و بسته شدن درب اتوماتیک در عرض نیم ساعت در بعد از ظهر ، می باشد . بنابراین تعداد تردد در طول شبانه روز را می بایست برای انتخاب درب اتوماتیک مناسب با نیازتان را پیش بینی کنید .

نظر دادن

K2_FORM_REQ

زندگی به فرمان شما

         ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید